Vb-bronzérmes lett Konkoly Zsófia

Sport

A szeptemberben egy földrengés miatt elhalasztott, végül most szombaton rajtoló paraúszó-világbajnokság első napján csodás pécsi eredmény született.

Konkoly Zsófia, a PSN Zrt. Sportiskola versenyzője a hölgyek S9-es kategóriájú 100 méteres hátúszásának döntőjében a harmadik helyen végzett, így bronzérmesként állhatott fel a dobogóra.

A magyar úszócsapatnak megszületett az első aranyérme is, Pap Bianka az S10-es kategória 100 hát döntőjét nyerte meg magabiztosan. Illés Fanni (SB4) Konkolyhoz hasonlóan harmadik lett 100 mellen.

A paraúszó-vb mellett Mexikóvárosban rendezik a parasportolók erőemelő világbajnokságát is. Itt Sztanó György nyert aranyat a juniorok között az 59 kilogrammos súlycsoportban, 124 kilós új országos, korosztályos csúccsal.